Kalenteri
<< marraskuu 2019 >>
mtktpls
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Jari Holmberg

Oravacup kausi jatkuu Raumalla 23.8

Seuraavana 7. osakilpailu Eurassa 30.8
ja viimeisenä 8. osakilpailu Ulvilassa 13.9

Tutustu kokonaiskilpailun pistetilanteeseen 6. osakilpailun jälkeen Oravacup sivuilta.

Huomaa myös, jotta Oravacup on valintatapahtuma aluejoukkueeseen.
Joukkuekisat ovat la 9.9 Alueottelu ja su 10.9 Kultainen Kompassi-cup finaali
Kisat järjestetään Tampereella ja kisan yhteydessä on myös leirimahdollisuus.
Lisäinfoa: nuoriso-ohjaajalta jari.holmberg@luukku.com tai järjestäjien sivuilta.

Alueoravapolkuleiri 31.7 – 2.8 Tampereella

Hämeen ja Satakunnan Alueleiri ma-ke 31.7. – 2.8.2017  Pinsiön koulu, Hämeenkyrön ja Nokian rajalla

Alueleirille Satakunta valitsee omat edustajansa (20 kpl) ja Häme omansa (30 kpl).
Satakunnan nuorisoryhmä valitsee 13- 14-vuotiaista 10 tyttöä ja 10 poikaa.
Edustuspaikan saaneet suunnistajat Satakunnasta. Alueleiri_valinta2017

Alueet ilmoittavat leirin järjestäjälle valitut ja vahvistetut leiriläiset viimeistään 20.7.2013.
Leiriläiset ilmoittakaa yhteystietonne Alueleirin-2017 nettisivuilla olevan ilmoittautumislinkin kautta.

Leiristä lisätietoa saa lähiaikoina avattavista Alueleirille on tehdyistä nettisivuista: http://tampereenpyrinto.fi/suunnistus/alueleiri17/
Linkin takana on leirikutsu: Alueleiri_2017_Ohjelma_Aikataulut_Ruokailut_V2.1.
Leiri alkaa Hämeen Oravapolkuviestillä HOV_2017_Kilpailukutsu
Tapahtumaan voi ilmoittaa joukkueen myös leiriläisten ulkopuolelta omasta seurasta. Lopuista järjestäjä kasaa porukoita viestiin.

Mukavaa leiriä

Jari

Kesän 2017 VOL leirin valinnat

VALTAKUNNALLINEN ORAVAPOLKULEIRI (VOL) 26-30.6 KISAKESKUS, POHJA

VOL-leiri 26-30.6 Kisakeskuksen urheiluopistolla Pohjassa. Satakunnan lisäksi leirillä on 6 muuta suunnistusaluetta.

Suunnistusliitto on 2016 loppurankin perusteella valinnut leirille Satakunnasta jo seuraavat suunnistajat:

D16 sarjasta 7 tyttöä: Sanni Haikonen (UlvUra), Iisa Jutila (RasKa), Pinja Jutila (RasKa), Oona Luoma (UlvUra), Tuuli Mäkinen (LLuja), Annika Tarkkanen (UlvUra), Mari Tuominen (KanSu) ja aluepaikalle H16 sarjasta 5 poikaa: Pietu Jutila (RasKa), Juho Lehtimäki (RaLu), Aleksi Lohtander (RaLu), Timi Niemensivu (RaLu), Pyry Willman (RasKa)

SSL täydentää valintaa (23 tyttöä ja 22 poikaa, vuonna 2001-2002 syntyneistä). Valinta tehdään SM-keskimatkan 21.5 jälkeisen rankin perusteella.

Ennen leiriä tulee leiriläisten tehdä Kasva Urheilijaksi -elämänrytmitesti.

VOL netissä: http://www.suunnistusliitto.fi/2016/11/kesan-2017-vol-leirit-ja-ensimmaiset-valinnat/

Oravapolkukalenteri 2017

Satakunnan Oravapolkutapahtumien päivät alkavat selkiintyä.
Jotain muutoksia voi tulla, mutta nyt on ensimmäinen julkaistava kalenteri nähtävillä.

Oravapolkukalenteri 2017_ver3

Mahdolliset muutokset julkaistaan täällä tarvittaessa.
– 7. Oravacupin päivä muuttunut keskiviikkoon 30.8.2017

Satakunnan Suunnistus ry. kevätkokous 31.3.2017

Tervetuloa kaikki kevätkokoukseen Massille 31.3.2017 klo 18.

Kokouksessa käsitellään 2016 tilinpäätös ja päätetään vastuuvapaudesta.
Tilaisuudessa keskustellaan myös alueen ajankohtaisia suunnistusasioita ja jaetaan vuoden 2017 suunnistuskalenterit.
Jokaisesta alueen seurasta vähintään yksi edustaja mukaan.

Kevätkokouksen jälkeen pidetään n. 1,5 h ratamestarikoulutus, missä voi uusia vanhan ratamestarikortin.

Tervetuloa
Hallitus

Vuoden 2017 AM-kilpailujen järjestäjiä tarvitaan

Tulevalta kesältä puuttuu vielä järjestäjä kahdesta nuorten kilpailusta.
Alueoravakilpailu AOK ja Alueoravaviesti AOV.

Jos seurallanne on mahdollista järjestää toinen kyseisistäkilpailuista, niin ottakaa yhteyttä nuoriso-ohjaajaan jari.holmberg@luukku.com