Kalenteri
<< marraskuu 2020 >>
mtktpls
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Jari Holmberg

Alueoravapolkuleiri 2019

Perinteinen alueleiri järjestetään 16-18.8 Hämeenkyrössä

Oravapolkuleiri on tarkoitettu 13-14 vuotiaille tytöille ja pojille.
Leirin järjestäjä: Kyrösrasti Hämeen alueelta.
Mukaan mahtuu Satakunnasta 10 tyttöä ja 10 poikaa.
Ilmoittautumiset 5.8 mennessä alueen nuoriso-ohjaajalle jari.holmberg@luukku.com tai puh.040-1677505.

Lisätietoa leiristä löytyy kutsusta ja netistä

Oravacup 4/2019 Kokemäellä 7.8.2019

Tapahtuma on ensimmäinen Oravacup historiassa ollut kartanlukukilpailu. Tutustu kutsuun ja myöhemmin tuleviin ohjeisiin tarkasti ennen kisaa. Tietoa tapahtumasta nettisivuilta http://www.nic.fi/~kkv/

ps. Oravacupin väliaikatilanne julkaistu nettiin myös.

Lisäys 2.8.2019:
Linkki myös seuraavaan Oravacupiin Huittisissa: Linkki

WSC sarja käynnistyi Ulvilassa

Mukana oli 85 suunnistajaa avauksessa. WSC kiittää avauksen osallistujia.

Osakilpailu 1 – Ulvila (30.12.2018)

Cup-Tulokset     Tulokset     Väliajat     Reittianalyysi

Cup-tulosten laskenta venyy ensi viikkoon, mutta tänään nopeinta vauhtia radalla piti Markku Elo (ajalla 17.46), toinen oli Henrik Väisänen ja kolmas Aleksi Lohtander.
Cup-tulokset on laskettu ja tiukan taistelun voitti 3 sekunnin erolla Miki Niemensivu. Seurakaveri Eerika Lohtander oli toinen ja Venla Lehtonen oli kolmas.

Sarja jatkuu Porissa 13.1.2019. Seuraa infoa netistä…

Oravacup 2018 lopputulokset

Oravacup on taas saatu päätökseen ja kokonaiscupin palkinnot jaettua viimeisessä osakilpailussa.

Satakunnan Suunnistus kiittää kaikkia Oravacup sarjaan osallistuneita ja heidän huoltajiaan.

KLL:stä menestystä Satakunnan nuorille

Kolmen parhaan joukkoon suunnistivat:
D17 Haikonen Sanni kultaa
D17 Jutila Iisa pronssia

Lisäksi hienoja onnistumisia  4-10 sijoille:
H17 Lohtander Aleksi 4.
D13 Punto Elli 4.
H14 Lehtonen Elias 5.
D12 Lehtonen Venla 5.
D14 Lohtander Ilona 5.
D10RR Määttänen Stella 5.
D11TR Lainio Siiri 6.
D11TR Lohtander Eerika 8.
D12 Lehtimäki Aino-Maria 10.
D14 Ylifutka Amanda 10.
H10RR Teerikoski Pyry 10.

Nuorten Superviikonlopun 8-9.9 joukkuevalinnat PÄIVITETTY!

Superviikonloppuna:

La 8.9 Nuorten Alueottelu Satakunta vs. Häme ja Varsinais-Suomi Eurassa
Valinnat H/D10-14 sarjoihin Oravacupin perusteella.
Katso LOPULLISET JOUKKUEVALINNAT SatakunnanJoukkue_AO2018
Huom! jokainen ilmoittautuu itse IRMAsta ko. kilpailuun.

Kultainen kompassi -cupin finaaliviikonloppu Kirkkonummella 8-9.9.
KK-viikonloppu on 13-14 vuotiaille ja alkaa jo lauantaina 8.9 leirillä.
Kultaisen kompassi -cupin finaali juostaan su 9.9 Kirkkonummella
Satakunnasta EI SAATU KUIN YKSI JOUKKUE, joten kaikki halukkaat eivät nyt päässeet kisaan. SatakunnanJoukkue KK2018
Kilpailuun matkat omilla kyydeillä suosien kimppakyytejä.
Lue lisää KK-leiristä ja finaalista ja kansallisesta kisasta…

Oravacup kausi tiivistyy

Seuraava osatapahtuma on 22.8 Raumalla

Oravacupin pistetilanne 5. osatapahtuman jälkeen nähtävissä Oravacupin sivuilta