Kalenteri

<< syyskuu 2018 >>
mtktpls
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ei tapahtumia
 
Tiedottaja
nurminevv (ät) gmail.com

Tulevat tapahtumat

  • Ei tapahtumia

KLL:stä menestystä Satakunnan nuorille

Kolmen parhaan joukkoon suunnistivat:
D17 Haikonen Sanni kultaa
D17 Jutila Iisa pronssia

Lisäksi hienoja onnistumisia  4-10 sijoille:
H17 Lohtander Aleksi 4.
D13 Punto Elli 4.
H14 Lehtonen Elias 5.
D12 Lehtonen Venla 5.
D14 Lohtander Ilona 5.
D10RR Määttänen Stella 5.
D11TR Lainio Siiri 6.
D11TR Lohtander Eerika 8.
D12 Lehtimäki Aino-Maria 10.
D14 Ylifutka Amanda 10.
H10RR Teerikoski Pyry 10.

Nuorten Superviikonlopun 8-9.9 joukkuevalinnat PÄIVITETTY!

Superviikonloppuna:

La 8.9 Nuorten Alueottelu Satakunta vs. Häme ja Varsinais-Suomi Eurassa
Valinnat H/D10-14 sarjoihin Oravacupin perusteella.
Katso LOPULLISET JOUKKUEVALINNAT SatakunnanJoukkue_AO2018
Huom! jokainen ilmoittautuu itse IRMAsta ko. kilpailuun.

Kultainen kompassi -cupin finaaliviikonloppu Kirkkonummella 8-9.9.
KK-viikonloppu on 13-14 vuotiaille ja alkaa jo lauantaina 8.9 leirillä.
Kultaisen kompassi -cupin finaali juostaan su 9.9 Kirkkonummella
Satakunnasta EI SAATU KUIN YKSI JOUKKUE, joten kaikki halukkaat eivät nyt päässeet kisaan. SatakunnanJoukkue KK2018
Kilpailuun matkat omilla kyydeillä suosien kimppakyytejä.
Lue lisää KK-leiristä ja finaalista ja kansallisesta kisasta…

Oravacup kausi tiivistyy

Seuraava osatapahtuma on 22.8 Raumalla

Oravacupin pistetilanne 5. osatapahtuman jälkeen nähtävissä Oravacupin sivuilta

Bussi SM-viestiin ja SM-sprinttiin

Rastikarhujen ja Hiisirastin bussissa Rovaniemen SM viesteihin ja Oulun SM sprinttiin on tilaa noin kymmenelle suunnistajalle. Majoitus pitää itse hankkia.

Lisätietoja saa Manne Willmannilta puh. 0405039395.

Alueoravapoluku leiri 30.7 – 1.8 Jämillä

AOL leirille osallistuvat suunnistajat Satakunnasta. Valinnat Oravacupin pisteiden mukaan.
Järjestäjän sivuilla on lisätietoa leiristä mm. ohjelma.

Ilmoittakaa mahdollisesta ruoka-aine rajoitteista 25.7 mennessä jari.holmberg@luukku.com 

Elias Lehtonen UlvUra
Oskari Palomäki UlvUra
Ilmo Haikonen UlvUra

Jami Kallioniemi RaLu
Aaro Kujansuu RasKa
Paavo Lahti RasKa
Anttoni Mäki-Laurila PunKu
Rami Tuominen KanSu
Amanda Yli-Futka UlvUra
Kerttu Henttonen ValSu
Venla Myllykoski KanSu
Wilma Hall ValSu
Venla Lehtonen UlvUra
Anniina Uus-Mäkelä KiukU
Inka Kyllästinen RaLu
Jenny Alanen LLuja
Aino-Maria Lehtimäki RaLu
Liisa Lehtimäki RaLu
Aino Ojala UlvUra

 

SM-sprinttiviesti – Satakunnan joukkueet

HD18
Satakunta 1. Heta Haunia – Pyry Willman – Timi Niemensivu – Sanni Haikonen
Satakunta 2. Tuuli Mäkinen – Pietu Jutila – Iivari Willman – Pinja Jutila

Varalla H18 Aleksi Lohtander

HD21
Satakunta 1. Suvi Ylikylä, Joona Huila, Petja Pöyhönen, Mira Kaskinen
Satakunta 2. Elli Peltomäki, Thomas Snellman, Kari-Pekka Seppänen, Tuija Kuusela

Varalla Jasmiina Rantala, Kimmo Mieskoski ja Roope Ruuhiala

HD40 Sari Saarijärvi, Saku Asikainen, Markus Salo, Sari Koskinen
Kakkonen on hakusessa. Voitko sinä Janne pohtia löytyykö jäsenet, muuten olet varalla ykköseen.

HD55
Satakunta 1. Anne Pelto-Huikko, Kalevi Mäkipää, Jyrki Routsi, Marita Saari
Satakunta 2. Marjo Virtanen, Tapio Mannila, Matti Teittinen, Anja Siuko